Nauczyciel – Laoshi – Xiaoyong Tu,
Xiaoyong Tu jest lekarzem internistą medycyny zachodniej oraz lekarzem medycyny chińskiej ze specjalizacją w akupunkturze. W 1994 roku ukończył naukę w centrum Huaxia Zhineng Qigong z tytułem lekarza Qigongu. (Laoshi znaczy po chińsku nauczyciel. W kulturze chińskiej nauczyciel ma bardzo wysokie poważanie i jest ogólnie szanowaną osobą. Wymawia się Laoszy).
W 1996 roku powrócił do centrum Huaxia Zhineng Qigong i podjął pracę na oddziale rehabilitacji za pomocą Qigongu. Pełnił w nim funkcję kierownika klasy rehabilitacyjnej oraz lidera zespołu rehabilitacyjnego, a następnie został asystentem dziekana wydziału zdrowia (poprzednio rehabilitacyjnego). Zdobył cenne doświadczenie kliniczne w rehabilitacji Qigongiem i praktyczne umiejętności w zarządzaniu.
W 2005 roku rozpoczął naukę medycyny chińskiej, 擅长脉象i akupunktury (w tym specjalistyczne masaże i chińskie bańki szklane na ogień) a od 2014 odpowiedzialny jest za rehabilitację poprzez nauczanie Qigongu i pracę eksperymentalną w centrum zdrowia i kultury w Shouguangu, w prowincji Shandong.
Od 1987 roku praktykuje i łączy ze sobą ćwiczenia Qigongu, z wieloletnią praktyką klinicznej medycyny zachodniej oraz tradycyjnej medycyny chińskiej, bada i weryfikuje teorię materii trzech stopni (trójwarstwowej teorii materialnej) stworzoną przed profesora Panga, której esencją jest Qi.
W teorii materii trzech stopni przyjmuje się zasadę o całościowym podejściu informacyjnym w strukturze czasowej i przestrzennej, wykorzystuje się tworzenie pola energetycznego jako podstawę, poprzez medycynę chińską – Qigong, akupunkturę, zabiegi z moksą i inne wzmacnia się wewnętrzne Qi (qi w nerkach, dongqi i zhongqi) aby wzmocnić organizm i wspomóc powrót do zdrowia.
Każdy przypadek doktor Tu rozpatruje właśnie pod kątem Qigongu, medycyny zachodniej i chińskiej i dostosowuje sposoby leczenia lub łączy tak, aby były w zgodzie z etyką i naturą, a jednocześnie przynosiły znaczące i widoczne efekty.
Ćwiczenia online z Tu Laoshyi
W każdą niedzielę ćwiczymy z Tu Laoshi, Peng Qi Kombo, czyli Trzymaj Qi napełnij nią ciało + medytację stojącą. Po ćwiczeniach Laoshi przeprowadza medytację akupunktury energetycznej. Jest to metoda, której Tu Laoshy nauczył się od Prof. Panga. Tłumaczy nam Sinolog,. Ola Kołodziej.